به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ داکتر محمد قاسم وفایی زاده سرپرست وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز در نشست با ناشران، تاکید کرد که این وزارت در حل مشکلات ناشران اقدام جدی انجام می دهد.

در این نشست در حالی که شیوای شرق معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز حضور داشت، سید احمد سعیدی رییس اتحادیۀ ناشران به نمایندگی از ناشران حاضر در نشست صحبت کرد .
وی شماری از مشکلات و خواست های ناشران و کتاب فروشان را از ناحیۀ نبود جای مناسب، مشکل جواز و مالیۀ ناشران و این که شمار زیادی از کتاب ها در خارج از کشور چاپ می شود در حالی که ظرفیت چاپ را ناشران داخلی دارند، با سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ شریک کرد.
همچنان ناشران خواهان همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ در رفع مشکلات موجود شان شدند.
بعد، معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ، در رابطه به کار هایی که در قسمت رفع مشکلات ناشران انجام شده است و برخی از این کارها تا هنوز تکمیل نشده است، توضیحات داد.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ پس از شنیدن مشکلات و خواست های ناشران، از فعالیت های ناشران و نقش آنان در شرایط کنونی به قدردانی یاد کرد و خاطرنشان کرد: شما کسانی هستید که تولید علم می کنید و در راستای رشد علمی و فرهنگی نقش مهم دارید.
همچنان سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، تاکید کرد که ناشران در رابطه به ظرفیت، امکانات چاپ و توانایی های کاری شان، گزارشی به وزارت اطلاعات و فرهنگ ارائه کنند تا این وزارت بتواند در این زمینه تصامیم لازم اتخاذ کند.
به همین ترتیب وفایی زاده دررابطه به حل مشکلات آنان اطمینان داد و تاکید کرد که وزارت اطلاعات و فرهنگ می کوشد که سهولت های لازم را برای نشران به میان بیاورد.

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟
کلیه حقوق متعلق است به انتشارات صبح امید
دیزاین شده در سما